איך מתנות משתלבות בכנס שלך

איך מתנות משתלבות בכנס שלך

כשהלקוח מגיע לבקר בכנס, הוא במגרש הביתי שלך. זה הזמן להתנהג כמארח מושלם ולגרום לו להרגיש בבית. ואיזו דרך טובה יותר לומר "ברוכים הבאים" מאשר מתנה אישית? עם מתנה ממותגת ללקוח, הוא ירגיש רצוי ונינוח, ומעל הכל ירגיש שחשבו עליו. במיוחד אם המתנה בולטת בעיצובה המקורי, שימושית במיוחד או פשוט נראית נהדר.

אין כמו רושם ראשוני

הענקת מתנה כבר בכניסת הלקוח למתחם הכנס, באופן טבעי וללא מאמץ שיווקי מיוחד, מאפשרת באופן מיידי את העברת המסר המזמין ללקוח, מייצרת חיבור ראשוני ושוברת מחסומים. תחושת הזרות שעלולה להיות טבעית במצב ובמקום חדש מתפוגגת והמסרים שאנו רוצים להעביר במהלך הכנס ייזרעו בקרקע פוריה. כעת, ניתן להתמקד במטרות העיקריות שהוצבו לכנס, בין אם מדובר בהצגת המוצרים ומכירות, העברת חדשות חשובות, עדכונים, החלפת דעות ועמדות, וכל זאת באווירה בטוחה ונינוחה, שמחזקת את הקשר עם המבקרים. מתנות לכנסים יכולות להשתלב בשפה העיצובית הכללית של מתחם הכנס, ולשדר מסר אחיד, מהודק ומהוקצע, המוסיף להתרשמות הטובה של באי הכנס מהביקור.

מתנה ממותגת

במידה רבה, ברור לכל בעל עסק כי שום דבר לא ניתן בחינם. גם כאן רצוי בהחלט למנוע ככל שניתן את התחושה כי על המתנה הזו ישלמו באי הכנס לאחר מכן. על כן, האיזון בין תשורה קטנה שאינה מאיימת לבין כזו המספקת את התחושה כי מאחוריה עומדת חשיבה ייחודית ומקורית, הוא חיוני. כאן באים לידי ביטוי התכנון והמחשבה שעומדים בבסיס עיצוב המתנה האישית – מצד אחד, המתנה היא אישית ופעוטה, ומהצד השני, אינה בנאלית מהסוג שמעביר לבאי הכנס את התחושה כי המארגן יצא ידי חובה. עם זאת לא משנה באיזו מתנה בחרתם כדאי גם להשקיע באריזה ממותגת – כלומר אריזה עליה נמצא הלוגו שלכם, כזו שתקשר מיד בינכם ובין המתנה ויותר מזה תוכיח שאתם בהחלט שמים לב לכל הפרטים.

ומה אחר כך?

כמובן שאנו מאמינים שלמתנות אישיות ממותגות ערך משמעותי נוסף וטמון בהן רווח כפול. בטווח הקצר, כאמור, התשורה הפעוטה מקבלת את פני הבאים בחיוך ומאפשרת התמקדות בעיקר, שהוא תכני הכנס עצמו. אולם מתנה שכזו נותרת עם הלקוח גם לאחר הכנס, וזהו סוד כוחה. כשיעזוב המבקר את מתחם הכנס, עוד ימצא ברשותו את השקיק הקטן, או הקופסא המעוצבת וההפתעה או ההפתעות שבתוכה. אם המטרה של המתנה לשמח את המבקר בזמן הכניסה לכנס ולשבור את הקרח היתה המטרה הראשונה, כעת מתגלה כוחם של התכנון והמחשבה, שעוזרים להפוך את המתנה למשמעותית לאורך זמן. החל משוקולד כסיום מתוק של מפגש מוצלח וכלה בציוד משרדי מעוצב, המתנה תלווה את הלקוח בדרכו חזרה ואפילו עד למשרד או לבית.  המתנה היא למעשה מוצר קידום מכירות משמעותי, שנוגע כמעט בכל העקרונות החשובים של מיתוג וקידום מכירות. מוצר הפרסום הממותג הוא דרך נהדרת לשמר את נוכחות המותג בזכרונו של בא הכנס, לפעמים גם חודשים קדימה וללא השקעה בפרסום נוסף. גם אם הכנס היה מפגשו הראשון של הלקוח עם המותג, כעת מלווה אותו בזכרונו מוצר ממשי וייחודי המייצר הזדהות מהירה ובידול משמעותי מהמתחרים.