איזה אטרקציות לבת מצווה יש

איזה אטרקציות לבת מצווה יש

אטרקציות לבת מצווה

גם לפני שנים לא רבות נחשבו חגיגות בת ובר המצווה לאירוע מכונן ומשמעותי בקרב הנוער המתבגר. אולם אז, להבדיל מהיום, אטרקציות לבת מצווה לא היו כלל בנמצא או לא חשבו עליהם כלל. עם הזמן, ועם התפתחות הטכנולוגיה, המודרניזציה, תרבות השפע והרצון ליהנות באירועים משמחים התפתח נושא  האטרקציות לבת מצווה.

כיצד חגגו בת מצווה אז והיום

בעבר, התנהלה מסיבת בר מצווה בצורה פשוטה יחסית, ללא כל גינוני טקס מיוחדים וללא אטרקציות לבת מצווה. ראשית תוכננה המסיבה על ארבעה אלמנטים מרכזיים: שלב ההזמנה של האורחים, בחירת מיקום האירוע (שאינו צורך התחשבות במרחב הדרוש עבור אטרקציות לבת מצווה), תכנון  קבלת הפנים, תכנון והכנת תפריט ארוחת ערב או צהריים – בדרך כלל בתלות במועד בו  תוכננה המסיבה עבור כלת הבת מצווה. אטרקציות לבת מצווה כלל לא נכללו אז.

שלב ההזמנה

בעבר, תוכננו נכתבו והודפסו בבית דפוס הזמנות בנייר מיוחד. הדבר נעשה בבתי דפוס מיוחדים בתחום זה. תוכן ההזמנה הייה די לקוני בדרך כלל גם כי לא היה משהו כמו אטרקציות לבת מצווה שיופיעו שם. לעיתים לא הודפסו או נשלחו הזמנות אלא הועברו הודעות, טלפוניות ובעל פה בדרך כלל, כלומר מפה לאוזן והיו קצרות ולעניין כי כמו שצוין, לא היה אזכור של אטרקציות לבת מצווה, דבר שהיה בוודאי משפר את האטרקטיביות של ההגעה לאירוע המשמח.

בחירת מיקום האירוע

בחירת מקום אירוע הבת מצווה הוא אלמנט חשוב ומהותי. בדרך כלל מדובר על אולם או גן או חצר בית גדול השייך לאחד מבני המשפחה. בהעדר הפעלת אטרקציות לבת מצווה לא נדרש שטח גדול במיוחד – נדרש מקום לקבלת הפנים (אם קיימת) ובעיקר מקום לשולחנות הארוחה. אם היו מופעלות אטרקציות לבת מצווה היה צורך בשטח גדול הרבה יותר.

קבלת הפנים

קבלת הפנים לא הייתה נפוצה אך הייתה קיימת באירועים מיוחדים יותר. ניתן לומר שקבלת פנים אז בבת מצווה נחשבה כמו היום להפעלת אטרקציות לבת מצווה. קבלת הפנים כללה את קבלת פני האורחים בליווי שולחן חטיפים ו/או מאכלים קלים. בדרך כלל במצב שכזה שלא כלל אטרקציות לבת מצווה, לאחר ביקור בשולחן המקדים, היו מופנים המוזמנים ישירות אל שולחנות הערוכים לסעודת השמחה של כלת בת המצווה. אם היו אטרקציות לבת מצווה המוזמנים היו מופנים ראשית לשם.

ארוחת האירוע

לגבי הארוחה אין ספק – אין תלות אם ישנן אטרקציות לבת מצווה באירוע או לא. אם האוכל טוב ומשובח, המוזמנים ייהנו בכל מקרה. אם לא, ועדיף שלא, אז לא מן הנמנע שהפעלת אטרקציות לבת מצווה הייתה מכפרת על האכזבה, אם הייתה, מאיכות האוכל וטעמו.

בסך הכול מיותר לציין שהיעדרות אלמנט האטרקציות לבת מצווה לא פוגע באיכות האירוע או בשמחה הכללית. אם  משקיעים באוכל טוב, במוזיקת רקע טובה ניתן ולשמוח וליהנות גם בהעדר אטרקציות לבת מצווה.