חקירות כלכליות

מהי חקירה כלכלית וכיצד מבצעים אותה? מתי עולה הצורך לבצע הרמת מסך? מה עושים עם הממצאים העולים במסגרת חקירות כלכליות? ולמי כדאי לפנות כדי לפתוח בחקירה כלכלית מקצועית?

כיצד מתבצעת חקירה כלכלית?

מהי חקירה כלכלית?

חקירה שמטרתה איתור נכסים מוגדרת בתור “חקירה כלכלית”. בין היתר, זו חקירה שיכולה להתמקד באדם, חברה או כל גורם רלוונטי אחר ויש לה מאפיינים שונים בהשוואה לחקירות אחרות. נוסף על כך, חשוב להזכיר שתחת איתור רכוש במסגרת החקירה נדרשות פעולות מקיפות שמטרתן לבדוק את חובותיו של מושא החקירה – ואת התנהלותו הכלכלית. כתוצאה מכך, כמו בתחומי חקירה נוספים, גם חקירות בתחום זה נדרשים לבצע אך ורק אנשי מקצוע אמינים ומנוסים.

רשת חקירות עובדת בשבילך

אנשי המקצוע ברשת חקירות מספקים מגוון שירותי חקירה ללקוחות פרטיים, מוסדיים וממשלתיים דוברי עברית ואנגלית, הן בישראל והן בארצות הברית. שירותי החקירה מטעמנו מתבצעים על פי חוק בלבד – ולכן דוח החקירה יכול לשמש מסמך מודיעיני להמשך פעילות גביה, או לצורך התנהלות משפטית. לפרטים נוספים נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.

סוגי חקירות לאיתור רכוש

בפועל, ניתן לאתר רכוש השייך לאדם או לחברה בעזרת שילוב סוגים שונים של חקירות. מלבד ניסיון לאתר את מקור ההכנסה ממקומות עבודה שונים, יש לעיתים צורך בחקירה לאיתור חברות בבעלות הנבדק או שותפויות שקשורות אליו. במקביל, החקירה כוללת איתור זכויות בנדל”ן ובדיקת כלי רכב שבבעלות הנבדק או בשימושו. 

לשם השוואה, שיטות נוספות שבהן משתמשים במסגרת חקירת יכולת כלכלית של אדם כוללות מעקבים לאיתור חשבונות בנק ובדיקת קרנות פנסיה, גמל, ביטוחי חיים ומנהלים. כמו כן, החקירה כוללת איסוף מידע על ירושות ואיתור נכסים מוברחים.

איך מציפים מידע שלא קיים ברשומות?

המומחים מבית רשת חקירות חוקרים במסווה בשטח כדי להציף מידע שלא נמצא ברשומות. אם ברצונך במידע אמין עם דגש על הפרטים הקטנים והחשובים, נשמח לפתוח עבורך בחקירה כלכלית מקיפה – הכוללת איסוף מידע ממגוון מקורות.

לייעוץ ראשוני ללא עלות כל שעליך לעשות הוא ליצור עמנו קשר כעת ונשמח לעמוד לרשותך!

התקשרו עכשיו
השאירו פרטים

חקירה כלכלית מכסה את העבר ואת ההווה

היתרון של חקירה כלכלית בא לידי ביטוי ביכולת של החוקר לבחון את חובותיו של הנבדק בעבר – ואת התנהלותו הפיננסית בהווה. במילים אחרות, בעזרת חקירות כלכליות ניתן לדעת האם הנבדק הוא לקוח מוגבל, האם יש תביעות אזרחיות שבהן הוא היה מעורב והאם נפתחו לו תיקים בהוצאה לפועל. 

מלבד האמור לעיל, חקירת יכולת מחייבת רמה גבוהה של דיוק וביסוס של הממצאים בצורה משכנעת. רק באופן כזה ניתן להשתמש בתוצאות החקירה על מנת לנהל משפטי גירושין, להמשיך את פעילות הגביה או לקבל תמונה אודות יכולת הנבדק לעמוד בתשלומים.

הרמת מסך לאחר החקירה

ישנם מקרים שבהם חקירת יכולת מובילה לנתיב משפטי הקרוי “הרמת מסך”. אף על פי שמדובר במנגנון חריג באופן יחסי, הוא אכן מופעל כאשר עולה הצורך לייחס את החובות ואת הזכויות של חברה בע”מ לבעליה – בניגוד גמור לעיקרון שעומד בבסיס הקמת החברה מלכתחילה. 

לפיכך, יש לדאוג לבסס את הבקשה להרמת מסך על ממצאים מדויקים של חקירה כלכלית – וכך להגדיל את הסיכוי לשכנע את בתי המשפט לפעול בנתיב זה.