פוליגרף

יש כאלו שאומרים שלאמת יש כמה פרצופים. אחרים מאמינים שאמירת האמת היא דבר סובייקטיבי. לא פעם מצהיר אדם כי האמת משתנה בהתאם לסיטואציה. אבל לך חשוב לדעת את האמת המוחלטת. האבסולוטית.זו שלא ניתנת לערעור.יש רק דרך אחת להשיג אותה: באמצעות בדיקת פוליגרף.

כיצד נבצע בדיקה מהימנה?

הקטנת "רעשי רקע"

בדיקת פוליגרף מקצועית תיעשה בחדר נייטרלי ולא מאיים, ללא כל תמונות או פריטים שעשויים למשוך את תשומת ליבו של הנבדק; הבדיקה תכלול ‘שאלות ביקורת’ סטנדרטיות (לדוגמא: איפה אתה גר) בכדי להרגיע את הנבדק ובעיקר כדי לכייל את המכשיר למדדים הגופניים האישיים שלו; הבדיקה תיעשה באווירה נינוחה, מבלי לתת לנבדק הרגשה שהוא נמצא בחקירה צולבת. כך, ניתן להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

המכשיר המאמת

פוליגרף, או מכונת אמת בשמו השני של המכשיר, מיועד לבדוק האם אדם משקר או דובר אמת. המכשיר מסתמך על בחינת מדדים פיזיולוגיים שונים בגופו של הנבדק – לחץ דם, רעידות קלות ולא רצוניות, שינוי בקצב פעימות הלב ועוד – מתוך הנחה שאותם מדדים ישתנו אצל אדם שאינו דובר אמת, מבלי שיוכל לשלוט על כך.

לא מה שראיתם בסרטים

ישנן דעות שנויות במחלוקת לגבי יעילות שיטה זו, בעיקר משום שאדם אשר נבחן בפוליגרף נמצא באופן טבעי בסיטואציה לא רגילה, אשר עשויה לגרום לאותו שינוי במדדים, גם אם לא שיקר. מסיבה זו, בישראל הפוליגרף לא נחשב כבעל תוקף משפטי מוחלט, אך הוא יכול במצבים מסוימים לסייע בחיזוק ראיות או טענות קיימות. ההסתייגויות בנוגע לשיטה זו מחייבות ביצוע בדיקת פוליגרף אצל אנשי מקצוע מנוסים, אשר ביצעו בעברם שלל בדיקות כאלו ומעל לכל – כאלו שיודעים כיצד לנטרל עד למינימום האפשרי את הסחות הדעת, ההשפעות על מצבו האישי של הנבדק והגורמים שעלולים להביא לתוצאות לא מדויקות.

כיצד לנהוג במקרה של תוצאה חיובית בבדיקת פוליגרף?

התוצאות שמעלה בדיקת הפוליגרף הן כמובן החלק החשוב ביותר. במקרה בו התקבלו תוצאות חיוביות, כלומר – התברר כי הנבדק אינו דובר אמת, על פי המכשיר – חובה בראש ובראשונה לזכור כי ישנו תמיד מרווח לטעויות. על פי ניסיון העבר, מידת ההצלחה של מכשירי הפוליגרף עומדת על שיעור של 80-90%. לכן, במקרה והבדיקה העלתה תוצאות חיוביות, חשוב שלא להפנות אצבע מאשימה כלפי הנבדק באופן מיידי. ניתן לבצע בדיקה חוזרת כדי לשלול את האפשרות לסטייה חד פעמית בנתונים הפיזיולוגיים שלו בזמן הבדיקה, להעביר את הנושא לטיפול חוקר מקצועי או לוותר על שירותיו של הנבדק (במקרה ומדובר בבחינת אישיות לפני קבלה לעבודה).

למה משמש מכשיר הפוליגרף?

בדיקת אישיות לפני קבלה לעבודה
בירור חשד לגניבה או מעילה בארגון
חיזוק ראיות חקירתיות
חקירות מטעם חברות ביטוח

אנשי רשת חקירות מנוסים ומיומנים בביצוע בדיקות פוליגרף ופירוש תוצאותיהן. נוכל להדריך אותך כיצד לנהל בצורה נכונה את הבדיקות הללו ובאיזו דרך לנהוג כאשר אחד הנבדקים אינו דובר אמת, על פי הממצאים. אנו מנהלים בדיקות פוליגרף מזה שנים, בין אם במשרדינו ובין אם בבית העסק עצמו.

מעוניין לבצע בדיקת פוליגרף מקצועית? לייעוץ ראשוני ללא עלות כל שעליך לעשות הוא ליצור עמנו קשר כעת ונשמח לעמוד לרשותך!

התקשרו עכשיו
השאירו פרטים