אלימות במשפחה

העידן המודרני, אשר הביא איתו הרבה מאוד פתיחות ושינויים באורח החיים, גרם לשינוי מבורך גם בכל הקשור לתפיסת התא המשפחתי: כיום, בניגוד לעבר, ביותר ויותר חוגים חברתיים לא מקבלים מקרים של אלימות במשפחה, בבחינת ייהרג ובל יעבור. אבל, מדובר עדיין בעניין נפוץ מאוד שבחלקו כלל לא מדווח. הסיבה לכך היא, למשל, פחד מהאדם המכה, בושה מפני התדמית שתיווצר למשפחה או ניסיון להישאר רחוק מאור הזרקורים (כיום כל ידיעה כזו הופכת לסיקור חדשותי רב היקף).
במקרים כאלו, ייתכן וכדאי לפנות דווקא לחוקר פרטי. סוכנות רשת חקירות עומדת לרשותכם גם כאן.

חוקר פרטי?

ולמה לא משטרה?

כאמור, לא פעם מקרי אלימות כלל לא מדווחים, לרוב מתוך ניסיון לשמור את העניין ‘בתוך המשפחה’ ומשאיפה שאף אחד לא יידע. מהסיבות הללו, לעיתים גם אם הדבר ידוע למשפחה המורחבת, אנשיה מעדיפים לשמור זאת לעצמם. ומדוע? משום שמטבעה, חקירה שנעשית במשטרה תהיה פומבית יותר ותגרור רעש והמולה. אך יש דרך לעשות זאת בצורה יותר אלגנטית וחשאית: באמצעות חוקר פרטי מנוסה, שיבצע את חקירתו מבלי שאיש יחשוד.

כאן חשוב לציין כי ישנם שני מקרים של אלימות במשפחה אשר מטופלים בידי חוקרים פרטיים מנוסים בתחום:

אלימות מוכחת של בן משפחה: אלימות פיזית או מילולית כלפי קרוביו. במקרה כזה, החוקר הפרטי יאסוף פרטים וילקט ראיות אשר יוכיחו מעל לכל ספק כי אותו אדם אלים מתנהג באכזריות כלפי משפחתו וראוי לעונש.

תלונת שווא על אלימות במשפחה: לא אחת, ובשל הידיעה כי מדובר בעניין רגיש ציבורית, מגיש אדם תלונה כוזבת למשטרה כנגד אדם אחר, בטענה לאלימות במשפחה – וזאת רק כדי להכפיש את שמו. במקרה כזה, יעשה החוקר ככל שביכולתו כדי להוכיח שהתלונה היא תלונת שווא וכי החשוד מעולם לא ביצע את המעשה האלים עליו התלונן האיש בפני המשטרה.

חקירה מכסה את העבר ואת ההווה

לעיתים, ההבחנה בין אלימות פיזית ומילולית עושה עוול לקורבן. אמנם האלימות הפיזית היא ברורה יותר ואף נראית אכזרית ופוגעת יותר, אך האלימות המילולית קשה לא פחות – ואף יותר. כאן נכנס התפקיד שלכם: כאן וגם כאן, חשוב לפנות לגורמים הרלוונטיים ולהיעזר במידת הצורך בשירותי חוקר פרטי, כדי לשים לעניין זה סוף, אחת ולתמיד. אין לנו ספק שמדובר בעניין לא פשוט. לעיתים, הקורבן עצמו אף יתנגד למהלך כזה. אך עליכם לזכור: אלימות היא דבר אכזרי שאין לו הצדקה. אם אתם חוששים מפגיעה בקורבן עצמו או אפילו בכם, דעו כי אנשי רשת חקירות עושים את עבודתם בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, במטרה שהאדם היחיד שייענש על מעשיו הוא האדם האלים.

הייתם עדים לאלימות במשפחה? נפלתם קורבן למקרה כזה? אדם מסוים הגיש נגדכם תלונת שווא?

לייעוץ ראשוני ללא עלות כל שעליך לעשות הוא ליצור עמנו קשר כעת ונשמח לעמוד לרשותך!

התקשרו עכשיו
השאירו פרטים